Online teklifimizişimdi alın!

Video Prodüksiyon

Video Prodüksiyon

“Dijital Dünyada” Video İçerik ile hedefinize ulaşın!

400 milyondan fazla insan her gün en az bir video izliyor.

Video prodüksiyon çözümlerimizin yanında profesyonel sosyal medya yönetimi ve dijital pazarlama ekibimizle sesinizi duyurmak için emek harcıyoruz. Ve bu işi keyifle ve inanarak yapıyoruz

Video prodüksiyon çalışmaları da diğer bütün üretim süreçleri gibi eldeki bilgi, malzeme ve ekipmanların kullanılması ile yaratıcı ve özgün bir ürün ortaya çıkarma çabasıdır. Prodüksiyon süreci ise video türü fark etmeksizin, video projelerinin analizlerden, senaryoya, çekimlerden, montaja, kurgudan, dublaj, seslendirme ve animasyona kadar bütün aşamalarını kapsamaktadır.

Ayrıca, Sosyal Medyanız için; İnstagram Reels, YouTube Shorts ve TikTok için 15 saniyelik, 30 saniyelik vs. gibi çarpıcı videolar üretiyoruz!

Video prodüksiyon, pek çok alt aşama bulundursa da temelde 3 ana aşamadan oluşan bir süreçtir. Bunlar;

Pre-prodüksiyon (Yapım Öncesi): Pre-prodüksiyon aşamasında çekilecek videonun türüne göre video konsepti belirlenir. Belirlenen konsept ve videonun amacı doğrultusunda sektör, hedef kitle ve rakip analizi gibi analizler gerçekleştirilerek videonun ön hazırlık süreci tamamlanmış olur. Ön hazırlık araştırmalarından ortaya çıkan sonuca göre projeye en uygun, yaratıcı ve özgün bir senaryo oluşturularak pre-prodüksiyon aşaması tamamlanır ve prodüksiyon aşamasına geçilir.

Prodüksiyon (Yapım): Prodüksiyon aşamasında hazırlanacak olan videonun belirlenen konseptine göre yapım aşamasına geçilir. Bu noktada gerçek çekimlerin tercih edildiği ya da animasyon / motion graphic gibi görüntülerin tercih edildiği yapım aşamaları bulunmaktadır. Gerçek çekimler, gerçek oyuncular ya da şirket çalışanları kullanılarak ve beliri bir senaryoya bağlı kalarak gerçekleştirilirken, animasyon görüntülerde kreatif direktörler, art direktörler ve grafikerlerin bulunduğu bir grafik tasarım ekibi rol almaktadır. Gerçek çekimler tamamlandığında ya da animasyon görseller hazırlandığında artık post-prodüksiyon aşamasına geçilmiş olur.

Post-Prodüksiyon (Yapım Sonrası): Post-prodüksiyon aşamasında çekimleri ya da görselleri tamamlanmış olan videolar seslendirme, müzik, kurgu ve montaj işlemlerinden geçirilir. Bu işlemler ile birlikte post-prodüksiyon aşaması da tamamlandıktan sonra videonun prodüksiyon işleri tamamlanmış olur ve video kullanıma hazır hale gelir.

Artık her şeyin başı sizce Video içeriği değil mi? Gelin beraber bu süreci yönetelim ve ortaya harika video içerikleri çıkartalım!